PRESSO – PODRÓŻNY EKSPRES CIŚNIENIOWY ?

Zastanawiasz się nad zakupem ekspresu ciśnieniowego? Masz do wyboru dziesiątki różnych modeli kilkunastu producentów. Od 100 zł do kilkunastu tysięcy, na kapsułki i kawę sypaną, z wbudowanymi spieniaczami do mleka, pracujące z różnymi ciśnieniami itp… a gdzieś w tym gąszczu urządzeń jest Presso.

sothatschoolcom

Presso robi dobrą kawę np. z Cafe Panamera

Sprawa wydawałoby się oczywista.. a jednak sporo urządzeń ma z tym problem. Modne stają się różnego rodzaju systemy w zamierzeniu wspomagające proces powstawania dobrej kawy. Producenci szczycą się specjalnymi przystawkami zwiększającymi objętość Cremy czy podnoszącymi sztucznie ciśnienie z jakim pracuje urządzenie. Efekty uzyskane w ten sposób są na pewno powtarzalne i można w ten sposób nawet z gorszej kawy uzyskać “jakiś” efekt, problemem jest niestety przeciętność takich rozwiązań.
commonswikimediaorg

Każda kawa jest inna, każda wymaga oddzielnego podejścia, a tego typu urządzenia traktują wszystkie kawy tak samo. Nie masz wpływu na działanie takiego urządzenia i jesteś skazany na to co ktoś na sztywno w nim ustawił. Owszem w Presso potrzeba odrobiny wprawy do przygotowania dobrej kawy, ale mając całkowity wpływ na końcowy efekt sam możesz eksperymentować i uzyskać taką kawę, jaka Tobie najbardziej smakuje a nie taką, jaką chce robić za Ciebie urządzenie.

Presso jest przenośne i mobilne

W tej kategorii Presso nie ma konkurencji, gdyż żaden inny ekspres ciśnieniowy nie jest ekspresem przenośnym, który można ze sobą zabrać np. w podróż. Jeśli chcesz pić dobrą kawę w biurze, na wycieczce, czy nawet na rybach to Presso jest dla Ciebie. Jedyne czego potrzebujesz to gorąca woda i kawa. Dzięki temu pyszne espresso czy cappuccino na biwaku czy wyjeździe za miasto jest w zasięgu ręki.

Urządzenie idealnie nadaje się dla pracowników biurowych, którzy z różnych powodów nie mogą pić dobrej kawy w biurze. Często słyszymy historie rodem z horrorów, gdzie biurowy ekspres ciśnieniowy jest rano przecierany przez panią sprzątaczkę brudną szmatą, kawa jest w nim trzymana miesiącami, a kamień regularnie raz na kilka tygodni zapycha całe urządzenie. Presso możesz postawić i schować wszędzie, jeśli nie odpowiada Ci by inni korzystali z urządzenia możesz zabierać je do domu (chociaż my tu akurat jesteśmy zwolennikami wspólnych kawowych przeżyć. Dzięki czemu możesz pić w biurze dobrą kawę nie licząc na to, że szefostwo wezwie kogoś do odkamieniania czy wyregulowania biurowego ekspresu.

Presso wygląda oryginalnie

Obok Presso nie można przejść obojętnie. Swoim wyglądem prowokuje do zadawania pytań i mając go w kuchni możesz być pewien, że każdy będzie chciał wiedzieć, co to za dziwny “stwór” stoi u Ciebie na szafce. Kupując Presso na prezent masz gwarancję, że będzie to coś oryginalnego a jednocześnie praktycznego.

cdn2ahalifecom

Przy Presso masz ogromny wpływ na efekt końcowy

Przygotowując kawę w Presso jesteś bezpośrednim uczestnikiem procesu jej parzenia. Możesz korygować ciśnienie w trakcie wyciskania (leci za wolno? przyciśnij mocniej!), możesz w szybki sposób (aluminiowa obudowa szybko chłonąca ciepło) regulować temperaturę zaparzania, itp. Czujesz jak kawa powstaje z siły Twoich rąk i masz rzeczywisty wpływa na to co się znajdzie w Twojej filiżance.

Dzięki całkowitej kontroli nad efektem końcowym urządzenie idealnie nadaje się do nauki robienia dobrej kawy. Jeszcze sześć miesięcy temu nie wiedziałem o kawie praktycznie nic, teraz dzięki eksperymentom z Presso po pierwsze wiem co to znaczy dobra kawa (to wiedziałbym również przy dobrym tradycyjnym ekspresie), po drugie wiem jak ona powstaje (tu miałbym pewnie większy problem). Presso przez swoją prostą konstrukcję ułatwia zrozumienie procesu powstawania espresso. Każda zmiana w procesie przygotowywania kawy jest widoczna natychmiast, dzięki czemu łatwo korygować swoje błędy i unikać ich w przyszłości.

fabrykaformpl

Presso łatwo utrzymać w czystości

W Presso nie ma problemów z odkamienianiem czy zapychaniem się jakichś elementów (odkamienianie to czynność, którą trzeba powtarzać regularnie w przypadku tradycyjnych ekspresów ciśnieniowych). Prosta budowa urządzenia bardzo ułatwia utrzymanie go w czystości (nie ma potrzeby odkamieniania urządzenia, nawet w przypadku używania twardej wody!). Wystarczy tylko wymyć filtr po każdej zrobionej kawie i raz na kilka tygodni umyć element znajdujący się w dolnej części urządzenia. To wszystko! Nie ma problemów z przeciekającym bojlerem, zapchanymi rurkami doprowadzającymi wodę czy z mlekiem osiadającym w spieniaczu.

Lita bryła aluminium, z której zrobione jest Presso ma też tą zaletę, że każde ewentualne zadrapanie można łatwo spolerować. Dzięki czemu urządzenie cały czas może być lśniące i błyszczące.

Presso jest ekologiczne

Jedyna energia elektryczna, która potrzebna jest do zrobienia kawy w Presso to ta potrzebna na jednorazowe podgrzanie wody (i mleka, jeśli robisz cappuccino). Jest to ilość energii nieporównywalnie mniejsza niż w przypadku tradycyjnych ekspresów ciśnieniowych, gdzie pompy, bojlery i spieniacze do mleka potrzebują ogromnych ilości energii do działania i podtrzymywania temperatury.


źródło: sothaschool.com; commons.wilimedia.org; presso-polska.pl; fabrykaform.pl

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s